Ahmet Bilge


Trabzon Çaykaralı iş adamıdır. Bilgeinox şirketinin kurucularındandır. 1948 yılında defter, bisküvi, toz şeker, oyuncak, bulaşık eldiveni ve daha birçok ürün çeşidini üreterek ticaret hayatına atılmıştır. 1958 yılına gelindiğinde, önce Likidgaz ile başlayan, ardından yurtdışından getirilen, pres ve tozaltı kaynak teknolojisi ile Aygaz, Mutfak gaz gibi firmalarında tedarikçisi olmasını sağlayan bütan ve piknik tüpü üretimine başlanmıştır. Sn Ahmet Bilge tarafından kurulan “Bilge Metal” firması çalışma hayatına, paslanmaz çelik ev tipi mutfak eşyaları, paslanmaz çelik tencereler gibi 300 çeşit ürün ile ticaret hayatına devam etmiş, Anadolu’ da, 6 ilde kurulan satış müdürlükleri ile pazarda ciddi söz sahibi olmuş, büyümüş ve paslanmaz tencerelerini, tüm Türkiye’ de hanelere, perakende olarak ilk pazarlayan firma olmuştur.. 2000 tarihinde vefat eden Bilge evli ve beş çocuk babasıydı.

Osman Bilge


12 Haziran 1941 yılında Çaykara’ da doğdu. Sanayici ve İş adamı, 1948 yılında babası Sn. Ahmet Bilge tarafından kurulan Bilge Çelik’te babasının başlattığı işleri devam ettirdi. Sn. Osman Bilge Fenerbahçe Spor Kulübü, Levent Tenis ve Trabzonspor Beylerbeyi derneğinin yanı sıra çeşitli derneklere üyelikleri bulunmaktadır. Teknolojik olanakları donanımlı kadrosu ve yarım asırlık tasarım ve üretim becerisi ile birleştiren Bilgeinox, kendi ürettiği kalıplar ile endüstriyel mutfak sektörünün öncüsü, lokomotifi konumundadır. Sn Osman Bilge’nin ortağı olduğu Bilgeinox, 70 yıllık bir sanayicilik tecrübesi ile bugüne kadar uzun yıllar sektördeki konumu, birikimi vasıtasıyla sektöre ve ülke ekonomisine değer katmış saygınlık güvenirlik konumu ile haklı bir başarı elde etmiştir. Ürün çeşitliliğine müşteri talepleri doğrultusunda sürekli yeni ürünler katan firma, bugün geldiği noktada, kullandığı teknoloji, ürün kalitesi, tasarım gücü ve ulaştığı büyüklük ile, derin çekme ve pres baskı paslanmaz çelik ürün üretiminde, dünya pazarında önemli bir bilinirliğe ve yere sahiptir. Bilge, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ergun Bilge


1 Mart 1957’ de İstanbul’ da doğdu. Sanayici ve İş adamı, 1948 yılında Babası Sn. Ahmet Bilge tarafından kurulan Bilge Çelik’ te babasının başlattığı işleri devam ettirdi. Türkiye’ de Paslanmaz Çelik ithalatı ve ticaretinin gelişmesinde uzun yıllar önce paslanmaz çelikten mamul Bilge paslanmaz çelik tencerelerinin tüm Türkiye’ de hanelere perakende olarak pazarlayan ilk firma olmasına sonrasında ise Endüstriyel Mutfak sektörünün gelişmesine katkı koymuştur. Sektörün ihtiyacı olan Endüstriyel mutfak ekipmanları yan sanayi ürünlerinin tasarımı, üretimive pazarlanmasının önünü açan önemli bir girişimin başlatılmasında önderlik etmiştir. Bugün ise bu girişimi ile Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Bilgeinox firması ile uzun yıllardır hem sektörün yurt dışından ithal etmekte olduğu ürünlerin imalatını gerçekleştirerek hem de Endüstriyel Mutfak sektörününün gelişmesine ve tedarik sürecine katkı koymakta diğer taraftan da 65′ ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktadır.

Sn Ergun Bilge çeşitli derneklere üyeliğinin yanı sıra sektörün temsilcisi TUSİD de 2014-2016 yıllarında başkanlık görevini yürütmüştür. 2000 yılında firmanın kurucusu olan babası Sayın Ahmet Bilge ‘ yi yitirdi. 2013 yılında Dilovası Makine İhtisas OSB de 15 bin metrekare alanda ileri teknoloji ile bugün dünya arenasında 60 dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren bir firmayı yönetmektedir. Türkiye’ nin önemli bir markası haline getirdiği Bilge İnoks San ve Tic A.ş de ürün çeşitliliği ile Türkiye’de rakipsiz olan ürün gamında, devrilir tavalar, kaynatma tencereleri, tablalı tablasız evyeler, her türlü pişirme ekipmanları hazneleri ile sektörde başarısını sürdürmeye devam etmektedir. 2018 yılında Bilgeinox Endüstriyel mutfak ekipmanları tarafından Empero ortaklığı ile Avrupa’ nın en büyük mutfak ekipmanları showroom’u Restostore projesini gerçekleştirdi. Bilge, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ahmet Bilge


6 Kasım 1993’ te İstanbul ‘da doğdu. Bilge İnoks San ve Tic A.Ş ‘ de İş Geliştirme Müdürü olarak iş hayatına başladı. Lise öğretimini İstanbul’da Fransız lisesinde tamamladı. İngiltere’ de Essex Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Günümüzde Türkiye’nin dört bir yanında ve birçok yabancı ülkede faaliyet gösteren Bilgeinox firmasında Satıştan Sorumlu Genel Direktör olarak kariyerine devam etmektedir. Bugün ise şirketin geleceğe taşınmasında ve dünya markası olma vizyonu ile faaliyetlerini sürdürmesinde yeni çağdaş yönetim modellerinin uygulamaya başlanmasında başta pazarlama ve satış faaliyetleri olmak üzere birçok alanda çalışmalarını yürütmektedir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşın!