2017-2021

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alarak müşterilerine global düzeyde güvence vermekte, marka saadetini ve imajını her koşulda arttırmayı hedeflemektedir. İnovasyon ve yenilikçi yaklaşımımız sayesinde durmadan yenilikler keşfediyor, ürünlerimizi üst seviyeye taşıyoruz. Bilgeinox, üretim yönetimi kararları ile çevre yönetimi ilkelerini birleştirmiş olup; Üretim sistemimizdeki anlayış, kaynak kullanımı ve atık oluşumunu önemli ölçüde azaltarak sürdürebilirliği benimsemektedir. Firmamız israfın önlenmesini kaynakların daha verimli kullanılmasına atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması amacıyla Sıfır Atık Sistemi projesine dahil olmuştur. 2020 yılı yatırımlarından Tavlama Fırını kullanımında da baca emisyonlarını bertaraf ederek, çevreye duyarlılığını perçinlemektedir. 2020 yılının başlarında başlamış olup 8 aylık bir süre içinde gerçekleştirilen Çatı Tipi Güneş Enerjisi yatırımı 1.286 kWp’lik bir yatırım projesi olup, bu yatırım tüketimimizin yaklaşık %37’sini Güneş Enerjisinden elde etmemizi sağlamaktadır. Çevreci ve kendi kendine yetebilen, çevreyle uyumlu bir üretim tesisi olma yolunda çalışmalarımızı sürdürürken, Endüstriyel Mutfak Sektöründe Şirketimizce ilk kez gerçekleştirilen bu yatırımla bir kez daha Bilgeinox ’un sektörde diğer firmalara öncülük etmesinden gurur duyuyoruz. ‘’Etik kurallar, çalışma ilkeleri, işçi sağlığı ve iş güvenliği kuraları, doğru iş yönetiminde bizlere kılavuzdur.’’ Çalışan ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarımızla tüm paydaşlarımızın mutluluğu üzerine kurulu faaliyetlerimiz, dünya markası olma hedefi doğrultusunda devam edecektir.

2016

Endüstriyel Mutfak Sektöründe faaliyet gösteren gerek yerli gerek yabancı birçok markanın çözüm ortağı, tasarımcısı, tedarikçisi olan firmamız, bugün 15 bin m2 alanda, Bilge ailesi olarak 250’den fazla çalışanı ve uluslararası kalite standartlarında üretimi ile 65’den fazla ülkeye ürün ihraç etmekte, Ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

2015

Ürün çeşitliliğine müşteri talepleri doğrultusunda sürekli yeni ürünler katan firmamız, bugün geldiği noktada, kullandığı teknoloji, ürün kalitesi, tasarım gücü ve ulaştığı büyüklük ile, derin çekme ve pres baskı paslanmaz çelik ürün üretiminde, Dünya pazarında önemli bir bilinilirliğe ve yere sahiptir.

2014

Bayrampaşa da bulunan mevcut yerimizde Birlik Life 4 isimli bir rezidans projesi başlatılmıştır.

2013

Dilovası Makine İhtisas OSB de gerçekleştirdiğimiz ve ileri teknolojili makine parkuruna sahip olduğumuz 20bin m 2 alanda kurulu 15 bin m2 lik üretim tesisimizi faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

2011

2011 yılı itibariyle modüler pişirme ekipmanları için çeşitli tabla ve ekipmanların üretimine başlanmıştır.

2009

Bir uluslararası bulaşık makinası üreticisi için ilk kez yüksek teknoloji ve derin sıvama şekillendirme sistemleri kullanarak Bulaşık Yıkama Makinası tanklarının üretimine başlanmıştır.

2003

Aldığımız ISO 9001 kalite belgeleri ile yönetimsel olarak kalite sistemlerine uygunluğunu belgelendirmiş ve 2008 senesine kadar geçen zamanda ürün çeşitliliğine benmari havuzları ve tablalı evyeleri de katmıştır.

2000

Endüstriyel mutfak sektörüne başarılı bir geçiş gerçekleştirilmiştir.

1999

Kurucularımızdan Sayın Ahmet Bilge’yi yitirdik. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Aynı yıl GN küvet üretimine ek olarak endüstriyel eviye üretimine başlanmıştır.

1994

Türkiye’de ilk düdüklü tencere imalatına başlanmış olup 1994-2000 yılları arasında ayda 4000 adet Düdüklü tencere üretimi gerçekleşmiştir.

1992

Arçelik (izin) ile çalışılmaya başlanmış, endüstriyel mutfak sektöründe çok büyük önemi olan Gastronom Küvet üretimine başlanmıştır.

1975

Firmamız paslanmaz sac ticareti ve paslanmaz tam ve yarı mamul ürün imalatı olmak üzere 2 ayrı firma haline dönüştürmüşlerdir.

Bu düzenlemenin ardından Sayın Ahmet Bilge tarafından kurulan ‘’Bilge Metal’’ firması çalışma hayatına, paslanmaz çelik ev tipi mutfak eşyaları, paslanmaz çelik tencereler gibi 300 çeşit ürün ile ticaret hayatına devam etmiş, Anadolu’da, 6 ilde kurulan satış müdürlükleri ile pazarda ciddi söz sahibi olmuş, büyümüş ve paslanmaz tencerelerini, tüm Türkiye’de hanelere, perakende olarak ilk pazarlayan firma olmuştur.

1958

Önce yurtiçi ile başlayan, ardından yurt dışından getirilen, pres ve toz altı kaynak teknolojisi ile LPG sektörünün tedarikçisi olmasını sağlayan bütan ve piknik tüpü üretimine başlanmış, ürün çeşitliliğine devam edilip, Otomobil sektöründe birçok firmaya yan sanayi için ön ve arka tampon, çelik jant ve fren pabuçları üretmiştir.

1948

Şirketimiz Bilgeinox’ un temelleri, 1948 yılında, Ahmet Bilge ve Mehmet Bilge tarafından ‘’Bilge Çelik’’ adıyla atılmış, ticaret hayatına kırtasiye, gıda ve temizlik gibi birçok hizmet sektöründe ürün çeşidini arttırarak devam etmiştir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşın!